Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

Rzecznikiem Praw Ucznia został pan Marcin  Szostak

Dzień Bezpiecznego Internetu…

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” pod takim hasłem odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Ze względu na poruszaną tematykę, czyli szeroko rozumiane zjawisko tzw. hejtu, jako Rzecznik włączyłam się w organizowaną w akcję. Problem obrażania w sieci stał się poważny i powszechny. Wielu użytkowników Internetu uważa, że „komentarzem” nie wyrządza nikomu krzywdy, a już na pewno czuje się bezkarny, bo jest niewidoczny dla komentowanego. Rzeczywistość jest zupełnie inna, dlatego…

Uczniowie wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych nt. zasad bezpiecznego korzystania z sieci, a także dyskutowali nt. przejawów zjawiska określanego hejtem. Efektem wspólnych spotkań były przygotowane przede wszystkim przez wychowanków grup wychowawczych plakaty z zapisem  zasad antyhejtowych. Wszyscy mamy nadzieję, że będą one stosowane w codziennym „surfowaniu” w Internecie, bo tylko tak będziemy „ tworzyć kulturę szacunku”.  

joomplu:2630 joomplu:2631       

    Za współpracę dziękuję p.A. Zagórskiemu – organizatorowi akcji oraz p.P. Kawie za pomoc w jej realizacji.                      
                                                   A.Zagórska – Rzecznik Praw Ucznia

Kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka za nami…

Każdego roku 10 grudnia przypada rocznica podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.To najważniejszy dokument regulujący kwestię praw człowieka i funkcjonowanie instytucji, które je chronią.

 joomplu:2552

W tym roku obchody rozpoczęliśmy spotkaniami informacyjnymi, podczas których uczniowie mogli poznać sytuację ludzi w krajach, gdzie prawa człowieka nie mają zastosowania – nagminnie łamie się je, bez ponoszenia konsekwencji.

joomplu:2551

Fotografie ruin domów,  obozów pracy, płaczących dzieci, wywołały w uczestnikach spotkań różne emocje, ale przede wszystkim uświadomiły, że nie wszyscy na świecie są tak samo traktowani, że są wykorzystywani, umierają.
Punktem kulminacyjnym obchodów, tradycyjnie był Szkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka.

joomplu:2550
W tym roku najlepsi okazali się: Ł. Kubiesa – kl.VI, A. Konior, D. Pekról – kl. IIIgim., K. Białek – kl.IIgim, P. Espenshied – kl. IIIZSZ. Wyróżnieni: K. Sobótka, T. Pekról, Sz. Szoma, Ł. Szoma, A. Leśniak,  D. Kubiesa.
Tematyka nie jest łatwa, więc tym większe uznanie dla zwycięzców.
Pozostaje nadzieja, że znajomość praw i obowiązków człowieka nie pozostanie w sferze teorii, ale wszyscy będziemy się do nich stosować, nie tylko z okazji 10 grudnia.

                                                                             Dziękuję za zaangażowanie
                                                                             A.Zagórska – Rzecznik Prawa Ucznia

20 listopada – Dzień Konwencji o Prawach Dziecka…

Tegoroczne obchody Dnia Konwencji świętowaliśmy tydzień. Od 16 listopada uczniowie uczestniczyli w spotkaniach tematycznych, podczas których aktualizowaliśmy swoją wiedzę na temat praw i obowiązków dziecka, ucznia, instytucji chroniących nieletnich. Następnie w klasach, w grupach wychowawczych i w świetlicy szkolnej przygotowywane były plakaty promujące ową tematykę, co utrwaliło zdobytą wiedzę.

joomplu:2500joomplu:2501

joomplu:2502joomplu:2506

Kulminacją tygodniowych działań był 20 listopada – Dzień Konwencji o Prawach Dziecka, kiedy to odwiedziłam klasy, grupy, by podziękować za włączenie się w akcję. Ponadto przekazałam „Klasowe Konwencje Praw Dziecka/Ucznia” , jako katalog postępowania, ale również pozostawiłam swobodę uzupełnienia tego dokumentu indywidualnie do każdej grupy, by jeszcze lepiej zrozumieć te zagadnienia.
W tym roku obchody Dnia Konwencji połączone były z obchodami Dnia Życzliwości organizowanym przez p. P. Kawę – wychowawcę Grup Wychowawczych, co doskonale wpisało się w tematykę poszanowania drugiego człowieka, dziecka, ucznia i przestrzegania praw.

      Dziękuję Wszystkim za przygotowanie wspaniałych plakatów i mam nadzieję, że ich przekaz będziemy stosować  także Wszyscy na co dzień.

 

                                                                                                                       A.Zagórska – Rzecznik Praw Ucznia

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga

Licznik odwiedzin

311402
DzisiajDzisiaj151
WczorajWczoraj170
W tym miesiącu W tym miesiącu 5575
ŁącznieŁącznie311402
Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy, Twoje IP:3.234.250.24